EHITUS JA DETAILSEM INFO

ÜLDINFO JA ENERGIAKLASS

Kinnistutele rajatakse kaks sarnase välisilmega hoonet, ühes asub 8 ja teises 10 ridaelamuboksi.
Ridaelamuboksid on neljatoalised, suurusega 104m2 kuni 117m2
Esimesel korrusel asuvad esik, panipaik, köök, avar elutuba, WC, vannituba ja saun. Teisel korrusel asuvad kolm magamistuba, WC ja vannituba.
Igal boksil on välisterrass ja 2 rõdu.
Krunt kaetakse ühtlaselt murukattega.
Krundi läänetsooni on ette nähtud laste mänguväljak.

Hoone energiatõhususe projektikohane näitaja vastab kortermajade energiatõhususe klassile B (116 kWh/m2 × a). Energiaklass on arvutatud viimase kehtiva metoodika kohaselt.

Vundament, seinad, vahelaed ja trepid

Hoone kandekonstruktsioonid toetuvad monoliitsest raudbetoonist lintvundamendile ja tugevale vundamendi sokliosale, mis on tehtud columbia kivist 190/240 mm ning tugevdatud armatuuri ja betooniga.
Kõik kahe korruse välisseinad on tehtud 200 mm Aeroci plokkidest ning soojustatud penopolüstürooliga paksusega 200 mm. Hoone välispind kaetakse dekoratiivkrohviga. Välised tehnilised ruumid on puitkarkassil, soojustatud 200 mm mineraalvatikihiga ning kaetud puiduga.
Tehniliste ruumide siseviimistluseks on kasutatud tulepüsivaid materjale.
Piisava helikindluse tagamiseks on kahe korruse kõik korteritevahelised seinad tehtud 200 mm Aeroci plokkidest. Korterite siseseinad on 100 mm Aeroci plokkidest.
Niiskete ruumide seinad on tehtud 100 mm Aeroci plokkidest ning need on kaetud kindlalt niiskuse eest kaitsva niiskustõkkega.
Esimese ja teise korruse vahelaed on raudbetoon-õõnespaneelidest, mis on kaetud müra- ja soojusisolatsiooni tagava penopolüstürooliga. Seejärel valatakse vesipõrandaküttega integreeritud monoliitne armeeritud raudbetoonpõrand.
Sisetrepid on metallkarkassist koos sellele paigaldatud puitastmetega.

Rõdud, terrassid, katus, aknad ja uksed

Rõdu- ja terrassikonstruktsiooniks on metallkarkass. Põrandad on spetsiaalselt töödeldud naturaalsest puidust. Rõdupiirded vastavad arhitektuurilahendusele. Rõdukatted on läbipaistvast PVC-st. Hoone kaldega lamekatuse kandekonstruktsioonid on raudbetoon-õõnespaneelidest, mis on lisaks kaetud müra- ja soojusisolatsiooni tagava penopolüstürooli ning tugeva SBS-kattega.

Hoonel on kolmekordse klaaspaketiga PVC-aknad.
Soojuskadude vähendamiseks on paketi klaasidevaheline ruum täidetud argooniga. Aknad on avarad, süsteemi GEALAN 8000 põhised, suurepärase soojusisolatsiooni omadustega.
Välisuksed on kindlalt soojustatud, kaitstud niiskuse eest ning need on püsivad keskkonnamõjude suhtes. Sisemine soojusisolatsioonikiht on kindlalt kaitstud lehtalumiiniumiga, niiskuspüsiva HDF- ja dekoratiivkattega.

Küte, ventilatsioon, veevarustus, kanalisatsioon, elektrivarustus ja nõrkvool

Igal korteril on eraldi gaasikütteseade. Korterites on kõikidel korrustel vedela soojuskandjaga põrandaküte. Ka tehnilistes ruumides on põrandaküte (vedel soojuskandja) ning elektriradiaatori paigaldamise võimalus.
Korterites on soojusvahetiga ventilatsiooniseade (sisse- ja väljapuhe). Hoone on ühendatud tsentraalse veevarustuse ja kanalisatsiooniga. Tarbevett soojendatakse lokaalselt igas korteris. Samuti on igas korteris veemõõtjad.

Iga korteri elektriarvesti on paigaldatud krundi piiril asuvasse ühisesse elektrikilpi. Elektrinäitude teatamine toimub automaatselt – kauglugemise teel. Korteri elektrikilp on kahesektsiooniline: elektri- ja nõrkvooluosaga. Elektriosas on automaatkaitsmed, nõrkvooluosas valvekeskus, side- ja TV-jaotus. Korterites on igas toas moodulpesa telefoni ja/või interneti jaoks ning elutoas üks TV-pesa (elutoas on eri kohas kokku kaks TV-pesa). Korterite kaabliühendus tagab standardi Cat6 kohase ülikiire andmeside. Korteritel on valvesignalisatsiooni ühendamise valmidus.